بهترین متخصص زانو و جراح زانو در مشهد

بهترین متخصص زانو و جراح زانو در مشهد

دکتر محمدحسین ابراهیم زاده تحصیلات دانشگاهی پزشکی و ارتوپدی را در ایران و آمریکا گذرانده‌اند. ایشان مدرک فوق تخصصی فلوشیپ جراحی شانه و زانو خود را از دانشگاه هاروارد آمریکا در سال 1386 اخذ نمودند. همچنین دوره فلوشیپ جراحی آرتروسکوپی زانو را در فرانسه نیز گذرانده است. ایشان در حال حاضر استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد و رئیس مرکز تحقیقات جراحی ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشند.

فوق تخصصی جراحی زانو و شانه

 • فلوشیپ جراحی شانه بیمارستان ماساچوست،دانشگاه هاروارد، بوستون، آمریکا 1384- 1385
 • فلوشیپ جراحی زانو بیمارستان ماساچوست، دانشگاه هاروارد، بوستون، آمریکا 1385- 1386
 • فلوشیپ آرتروسکوپی شانه بیمارستان کلینیک جنرال انسی، فرانسه 1386

سوابق آموزشی و درمانی دکتر ابراهیم زاده

 • استاد تمام ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از سال 1394
 • دانشیار گروه ارتوپدی بیمارستان قائم (عج)، دانشگاه علوم پزشکی مشهد ازسال 1389 تا 1394
 • استادیار گروه ارتوپدی بیمارستان قائم (عج)، دانشگاه علوم پزشکی مشهد ازسال 1383 تا 1389
 • متخصص جراحی ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از سال 1379 تا 1383
دکتر محمد حسین ابراهیم زاده
 • شماره مطب: ۰۵۱-۳۸۵۴۱۸۱۲ و ۳۸۴۰۹۴۵۲-۰۵۱
 • آدرس مطب: مشهد- خیابان کوهسنگی ۷- ساختمان فراز-طبقه هفتم
دکتر ابراهیم زاده را بهتر بشناسید

بهترین جراح زانو در مشهد کیست؟

متخصص ارتوپدی و پزشک جراح زانو دقیقا چه کاری انجام می‌دهد؟ همانطور که می‌‌دانید زانو بزرگترین مفصل در بدن انسان است که مسئولیت اتصال ران و ساق پا در بدن را به عهده دارد. در هنگام ایستادن، این مفصل وزن کل بدن را تحمل می‌کند. به‌همین‌دلیل است که افراد با افزایش سن، دچار درد زانو می‌شوند. امروزه با تخصصی شدن علم پزشکی و شاخه‌های علوم تشخیصی، تشخیص به‌موقع و صحیح علل درد زانو توسط بهترین متخصص زانو یا جراح زانو و به وسیله انواع درمان‌های مختلف مانند تهاجمی یا غیر تهاجمی انجام می‌گیرد و افراد توسط این درمان‌ها به زندگی روزمره خود باز می‌گردند.

آنچه در این مقاله از وبسایت دکتر ابراهیم زاده متخصص زانو در مشهد خواهید خواند:

در ابتدا لازم است تعریف دقیقی از تخصص ارتوپدی داشته باشیم.

ارتوپدی چیست؟

ارتوپدی رشته‌ای از پزشکی است که بر جراحی یا دستکاری سیستم اسکلتی عضلانی تمرکز دارد. تخصص جراحی در ابتدا برروی ناهنجاری‌های رشدی و اثرات فلج‌اطفال در کودکان متمرکز بود، اما امروزه به‌طور قابل‌توجهی گسترش یافته‌است تا به تمام شرایط و بیماری‌های مؤثر بر سیستم اسکلتی عضلانی در افراد در هر سنی رسیدگی‌کند.

بیماری‌های ارتوپدی را می‌توان به‌صورت جراحی و غیرجراحی با داروها، فیزیوتراپی، ورزش، درمان‌های جایگزین یا با مجموعه‌ای از روش‌های جراحی درمان کرد، از جمله برخی از روش‌های جراحی که حداقل تهاجمی هستند و بنابراین آسیب کمتری به بدن نسبت به جراحی باز سنتی وارد می‌کنند.

هدف کلی درمان‌های ارتوپدی حفظ یا بازیابی سیستم اسکلتی عضلانی است.

پزشکانی که روی ارتوپدی تمرکز دارند، جراح ارتوپد نامیده می‌شوند، اگرچه همه آن‌ها عمل جراحی را انجام نمی‌دهند. جراح  متخصص ارتوپد مسئول تشخیص و مدیریت یا درمان مشکلات سیستم اسکلتی عضلانی است که بر استخوان ها و بافت نرم (رباط ها، تاندون ها) در بدن تأثیر می‌گذارد. علاوه بر این، یک متخصص ارتوپد می‌تواند روش‌های توانبخشی را به بیماران توصیه کند که ممکن است تأثیر درمان‌های آنها را افزایش دهد. وی همچنین می تواند در زمینه پیشگیری از آسیب ها و بیماری های ارتوپدی آموزش و راهنمایی موثر ارتوپدی را به بیماران ارائه دهد.

البته در درمان بیماری‌ها و مشکلات سیستم اسکلتی تنها راه درمانی توسط متخصص ارتوپد، عمل جراحی نیست و دکتر ابراهیم زاده متخصص زانو و جراح زانو می‌تواند بدون عمل جراحی نیز بیماران را مداوا کند. بنابراین بهتر است در اولین فرصت که دچار درد در ناحیه اندام های حرکتی مانند زانو شدید، می توانید به بهترین متخصص زانو مراجعه کنید.

یک متخصص ارتوپد چه تخصص‌هایی دارد؟

ممکن است متوجه شوید که برخی از پزشکان ارتوپد در زمینه خاصی از ارتوپدی تخصص دارند، مانند:

 • آسیب‌های ورزشی
 • بیماری‌های اندام‌های حرکتی مادرزادی
 • صدمه اندام‌های حرکتی و استخوان‌ها در سوانح مختلف
 • شکستگی و در رفتگی در استخوان‌ها: ممکن است با عوارضی نظیر آسیب‌های عصبی، عفونت، مرگ سلول‌های استخوانی و… همراه شود
 • آسیب‌های مفصلی (ساییدگی زانو و آرتروز زانو) و…
 • زانوی پرانتزی و یا ضربدری
 • پارگی تاندونزانو و رباط، رگ به رگ شدگی و…
 • عفونت اندام های حرکتی
 • تومورهای موجود در استخوان‌ها و اندام‌های حرکتی

مواردی که در بالا ذکر شد، از جمله وظایف پزشک متخصص ارتوپد است. در صورتی که در هرکدام از اندام های حرکتی خود احساس درد داشتید، می‌توانید به یک متخصص ارتوپد مراجعه کنید.

درصورتی‌که نیاز به‌ مشاوره در مورد ارتوپدی یا جراحی زانو دارید، می‌توانید از طریق شماره‌های 05138541812 و 05138409452 با مطب دکتر ابراهیم زاده بهترین متخصص جراحی زانو و ارتوپد تماس حاصل فرمایید.

بیماری‌هایی که بهترین متخصص زانو و جراح ارتوپد آن‌هارا درمان می‌کند

پزشکان ارتوپد انواع مختلفی از بیماری‌ها را درمان می‌کنند، از جمله موارد زیر:

 • شکستگی استخوان
 • کشش‌های عضلانی
 • درد مفاصل یا کمر
 • آرتروز
 • سندرم تونل کارپال
 • آسیب‌های تاندون‌ها یا رباط ها، مانند رگ به رگ شدن، تاندونیت، و پارگی ACL
 • مشکلات مادرزادی اندام، مانند پاچنبری و پاشنه پا
 • سرطان استخوان

بهترین پزشک ارتوپد می‌تواند انواع مختلفی از درمان‌ها را در شرایط مختلف به بیماران توصیه کند. برخی از این درمان هارا باهم بررسی می‌کنیم.

درما‌ن‌های غیر جراحی

به درمان‌هایی که نیاز به جراحی ندارند، درمان‌های محافظه کارانه گفت‌می‌شود. دکتر ابراهیم زاده متخصص زانو و متخصص ارتوپد اغلب بر روی درمان‌های محافظه‌کارانه و غیرجراحی تمرکز دارد و آن‌هارا توصیه می‌کند.

دکتر محمد حسین ابراهیم زاده
 • شماره مطب: ۰۵۱-۳۸۵۴۱۸۱۲ و ۳۸۴۰۹۴۵۲-۰۵۱
 • آدرس مطب: مشهد- خیابان کوهسنگی ۷- ساختمان فراز-طبقه هفتم
دکتر ابراهیم زاده را بهتر بشناسید

درمان‌های غیر جراحی را می‌توان به‌صورت زیر دسته‌بندی کرد:

تمرینات ورزشی

متخصص ارتوپد جهت حفظ و یا بهبود قدرت، انعظاف پذیری و افزایش دامنه حرکتی شما می تواند تمرینات یا کشش‌های خاصی را توصیه کند.

بی‌حرکتی

کاهش حرکت گاهی اوقات می‌تواند از فشار اضافی روی یک ناحیه جلوگیری کرده و آن را بهبود دهد. تکنیک‌های حرکتی مانند بریس، آتل و گچ را می‌توان نام برد.

داروها

بهترین متخصص زانو دکتر ابراهیم زاده ممکن‌است داروهای خاصی را برای کمک به‌کاهش یا تسکین علائم درد زانو و تورم آن توصیه کند. برخی از این داروها عبارتند از ایبوپروفن و آسپرین که به عنوان داروهای بدون نسخه هم شناخته می شوند. وی همچنین ممکن است داروهای ضدالتهابی و کورتیکواستروئید هارا نیز برای تسکین درد زانوی بیماران تجویز کند.

تغییر سبک زندگی

بهترین متخصص ارتوپد به شما در جهت تغییر سبک زندگی کمک می‌کند. این روش‌ها می‌تواند شامل اصلاح فعالیت بدنی، رژیم غذایی و انواع ورزش برای جلوگیری از تشدید آسیب باشد.

درمان‌های جراحی

گاهی اوقات یک وضعیت یا آسیب با اقدامات محافظه کارانه بهبود نمی‌یابد. در این موارد، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند. برخی از نمونه‌هایی از عمل های انجام‌شده توسط جراح ارتوپد عبارتند از:

تعویض مفصل

جراحی تعویض مفصل شامل تعویض قسمت‌هایی از مفصل است که آسیب دیده‌اند که معمولاً به دلیل آرتریت ثانویه است. به عنوان مثال می توان به تعویض مفصل زانو و جراحی تعویض مفصل ران اشاره کرد.

تثبیت داخلی

تثبیت داخلی شامل قراردادن سخت افزارهایی مانند پین‌ها، پیچ‌ها، صفحات و میله‌ها برای کمک به نگه‌داشتن استخوان‌های شکسته در زمان بهبودی است.

استئوتومی

گاهی اوقات به‌منظور درمان آرتروز زانو بخشی از استخوان را بریده و سپس آن را جابه‌جا می‌کنند. این نوع درمان اغلب توصیه می‌شود.

ترمیم بافت نرم

این نوع جراحی برای ترمیم ماهیچه‌ها، رباط‌ها یا تاندون‌های آسیب‌دیده شدید استفاده می‌شود.

چه زمانی به متخصص ارتوپد مراجعه کنیم؟

اگر موارد زیر را دارید ممکن است نیاز به مراجعه به متخصص ارتوپد داشته باشید:

 • درد یا تورم در استخوان، مفصل یا عضله که مداوم، عود کننده است یا به مراقبت های خانگی پاسخ نمی دهد
 • کاهش قابل توجه در تحرک یا دامنه حرکتی یک مفصل، مانند زانو، آرنج یا شانه
 • مشکل در انجام فعالیت های روزانه
 • علائم مرتبط با عصب، مانند بی حسی و سوزن سوزن شدن یا احساس سوزن سوزن شدن در بازوها یا پاها
 • آسیب به مفصل یا استخوان

بهترین جراح ارتوپد شرایطی را که بر استخوان‌ها، ماهیچه‌ها و مفاصل شما تأثیر می‌گذارد، تشخیص داده و درمان می‌کند. درمان می‌تواند شامل اقدامات محافظه کارانه، مانند ورزش و دارو، یا در برخی موارد، عمل هایی مانند تعویض کامل زانو باشد.

یک پزشک ارتوپد می‌تواند با اقدامات موثر خود موجب تثبیت وضعیت موجود شده و از بدتر شدن علائم جلوگیری کند.

دکتر محمد حسین ابراهیم زاده
 • شماره مطب: ۰۵۱-۳۸۵۴۱۸۱۲ و ۳۸۴۰۹۴۵۲-۰۵۱
 • آدرس مطب: مشهد- خیابان کوهسنگی ۷- ساختمان فراز-طبقه هفتم
دکتر ابراهیم زاده را بهتر بشناسید

چند نمونه از شرایطی که پزشکان ارتوپد می‌توانند درمان ‌کنند عبارتند از:

 • شکستگی استخوان
 • آرتروز
 • درد کمر یا مفاصل

یک تصور اشتباه در بین افراد وجود دارد ک هرچه بیشتر فعالیت بدنی داشته باشیم، احتمال بیشتری وجود دارد که به پزشک متخصص ارتوپد مراجعه کنیم. اما باید بدانید که کم تحرکی و یا عدم تجرک بیشتر می تواند بر روی اندام های جرکتی ما تاثیر منفی داشته باشد. به طور مثال در افرادی که دچار چاقی و وزن بالا هستند، پس از مدتی نیاز به یک پزشک جراح زانو خواهند داشت. به‌طورکلی استفاده‌نکردن به‌مدت طولانی از عضلات و اندام‌های حرکتی بدن، موجب تضعیف و کوچک‌شدن عضله آن‌ها شده و باعث کاهش‌ عملکرد آن‌ها می‌شود.

علت درد زانو چیست؟

زانو درد، یک در‌د رایج در افراد پا به‌سن گذاشته یا کسانی‌است که زیاد از مفصل زانوی خود استفاده می‌کنند. زانو یک مفصل از نوع “لولا” است که به پا اجازه می‌دهد تا خم و راست شود. از بین تمام مفاصل بدن، زانو در معرض بیشترین خطر آسیب، ساییدگی و پارگی ناشی از افزایش سن، آرتریت التهابی و آرتریت سپتیک (مرتبط با عفونت) قرار دارد.

شرایط زیادی وجود دارد که می‌تواند باعث زانو درد شود. این آسیب‌ها معمولاً به آسیب‌های حاد، پس از حادثه، و آسیب‌های ناشی از استفاده بیش‌ازحد، که در آن درد به‌تدریج ایجاد می‌شود، گروه‌بندی می‌شوند. جدی‌گرفتن درد زانو و مراجعه به‌موقع به دکتر ابراهیم زاده بهترین متخصص زانو و جراح زانو از راه‌های جلوگیری از درد مزمن زانو است. برخی از رایج ترین دلایل زانو درد عبارت‌اند از:

درمان پارگی مینیسک زانو

پارگی مینیسک زانو با وارد شدن آسیب به زانو بسیار محتمل است. این عارضه اغلب با بالا رفتن سن در افراد دیده‌می‌شود. اما معمولا آسیب‌دیدگی ناشی از چرخش یا پیچ‌خوردن نیز می‌تواند از علل آن باشد. اما این اتفاق برای هر فرد پر تحرکی ممکن است رخ دهد. این عارضه توسط بهترین جراح زانو قابل درمان است.

آرتروز زانو

آرتروز زانو زمانی اتفاق‌می‌افتد که استخوان‌ها به‌یکدیگر ساییده‌شده و امکان جذب‌فشار و شوک توسط غضروف‌ها ازبین رفته‌باشد. درنتیجه این سایش باعث درد زانو، ورم، سفت‌شدن، کاهش‌دامنه‌حرکتی‌ زانو و بعضا موجب تشکیل یک ضایعه‌ اضافی‌ استخوانی درمحل زانو و صدادادن زانو می‌شود. انواع مختلفی از درمان برای آرتروز زانو وجود دارد که بهترین گزینه بر اساس ارزیابی حرفه‌ای از وضعیت است. برنامه های ورزشی، تزریق اسید هیالورونیک، دارو درمانی، فیزیوتراپی یا جراحی همگی گزینه های مناسبی هستند. بهترین متخصص زانو دکتر ابراهیم زاده روش مناسب را برای این عارضه پیشنهاد خواهدکرد.

دکتر محمد حسین ابراهیم زاده
 • شماره مطب: ۰۵۱-۳۸۵۴۱۸۱۲ و ۳۸۴۰۹۴۵۲-۰۵۱
 • آدرس مطب: مشهد- خیابان کوهسنگی ۷- ساختمان فراز-طبقه هفتم
دکتر ابراهیم زاده را بهتر بشناسید
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما

جهت تماس با آقای دکتر ابراهیم زاده از راه‌های زیر استفاده کنید

لطفا سوالات خود در مورد جراحی شانه و جراحی زانو را از طریق فرم زیر بپرسید. یا در صورت نیاز با شماره‌های مطب تماس بگیرید و یا به آدرس مطب مراجعه فرمایید.

  آدرس مطب

  مشهد | خیابان کوهسنگی ۹ ساختمان فراز | طبقه هفتم

  آدرس بیمارستان

  مشهد، بیمارستان قائم گروه جراحی ارتوپدی